Hialuronidaza jest enzymem, który rozkłada kwas hialuronowy w skórze. Wykazuje ona zdolność do depolimeryzacji, czyli rozkładu cząsteczek kwasu hialuronowego, a także ułatwia rozprzestrzenianie się oraz zwiększa wchłanialność substancji obcych w organizmie człowieka.
Zabieg z zastosowaniem hialuronidazy wykonywany w Klinice Ornafel&Turcza polecamy przede wszystkim w przypadku konieczności pozbycia się nadmiernej ilości kwasu hialuronowego czy zlikwidowania obrzęku, który jest efektem zbyt silnego związania wody w miejscu podania wypełniacza.
Ponadto proponujemy takowy zabieg w przypadku powikłań w obrębie miejsc aplikacji usieciowanego kwasu hialuronowego, najczęściej w przypadku migracji kwasu lub powstawania tzw grudek w obrębie ust.
Optymalne rezultaty można osiągnąć najczęściej po jednym, dwóch zabiegach, jednak każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia i liczba ta może być większa.
usunięcie zbyt dużej ilości wypełniacza z kwasem hialuronowym
zlikwidowanie grudek i nierówności wskutek zbyt płytkiej aplikacji kwasu hialuronowego
usunięcie przemieszczającego się wypełniacza
rozpuszczenie niewłaściwie dobranego wypełniacza z kwasem hialuronowym
Niewielką ilość preparatu wstrzykujemy bezpośrednio do miejsca, z którego chcemy usunąć kwas hialuronowy. Najczęściej są to usta, policzki czy okolice oczu. Czasem po zabiegu mogą pojawić się niewielkie siniaki lub obrzęki, które jednak dość szybko znikają.
Pierwsze efekty podania hialuronidazy widoczne są już po kilku minutach. Z czasem stają się coraz bardziej widoczne. Enzym można zastosować bezpośrednio po podaniu kwasu hialuronowego lub w innym czasie, nawet po upływie kilku miesięcy od zabiegu z wypełniaczem. W wyniku zastosowania enzymu nadmierna ilość kwasu hialuronowego zostaje zredukowana, dzięki czemu powierzchnia skóry jest gładsza, a grudki i obrzęki znikają.
Zabiegu z użyciem preparatu nie można wykonać u osób, które są uczulone na jad owadów błonkoskrzydłych (np. pszczoły, osy, szerszenie), białko bydlęce i owcze. Kolejnym przeciwwskazaniem jest bakteryjna lub wirusowa infekcja skóry w miejscach zabiegowych. Inną przyczyną, która uniemożliwia podanie enzymu, są owrzodzenia lub uszkodzenia powierzchni skóry w miejscach poddawanych zabiegowi.
Zadzwoń: +48 692 929 269 lub umów się online:
Klinika Ornafel & Turcza Medycyna Estetyczna
ul. Kazimierza Wierzyńskiego 33 | ul. Grzegórzecka 69D
Klaudia Ornafel | Jakub Turcza | Grażyna Solarz